دوستی های عاشقانه و تفاوت آن با زندگی مشترک

بسیاری از انتخاب ها در امر ازدواج برای دختر یا پسر در جامعه امروزی به نوعی با دوستی قبل از ازدواح آغاز می شود یعنی دختر و پسر وقتی را برای آشنایی خود و دیگران می گذارند تا تفاوت ها و شباهت های یکدیگر را بسنجند و در نهایت یک تصمیم نهایی برای این که آیا می خواهند یک زوجین را تشکیل دهند یا خیر.این مطلب تا حدودی اشکالی ندارد اما مشکل اینجاست که هنوز جوانان درک نکرده اند که زندگی مشترک هم به زیبایی همین رابطه ی دوستانه عاشقانه بین فرد نیست.

بسیاری از جوانان تصور میکنند که زندگی مشترک و شرایط به وجود آمده در زمان ازدواج دائم مانند شرایطی است که در زمان دوستی و یا نامزدی بین دو طرف حاکم بوده است و مقایسه بین این دو شرایط برای تعدادی از زوجها باعث شده است تا بدبینی خاصی نسبت به زندگی مشترک داشته باشند، درحالی که دنیای دوستی و نامزدی نیای بسیار متفاوتی از زندگی مشترک می باشد.

دنیای دوستی دنیای رویاها و ایده آل ها می باشد در حالی که زندگی مشترک دنیایی کاملا حقیقی و ملموس است. دنیای که در آن خوبی ها و بدی ها در کنار یکدیگر است و میتوان با تلاش و کوشش و صبوری دنیای ایده آلی ساخت.

دنیای دوستی سراسر شیرینی، امید و شرایط مطلوب است، اینجا مرد مورد علاقه ات کاملا در اختیار تو هست، برای با تو بودن به اندازه کافی وقت دارد و تنها به تو می اندیشد و به خواسته هایت تن در میدهد و زن مورد علاقه ات به همان گونه است که تو میخواهی و تنها به فکر توست و برای سعادت و خوشنودیت تلاش میکند.

در زمان دوستی از گذشته خود به راحتی صحبت می کردی، از همه خواسته هایت بی پرده سخن به میان می آوردی، و احساس می کردی که گذشته و حالت از آن خودت می باشد و آزاد هستی تا در انتخاب خود تجدیدنظر کنی. همه چیز را عاشقانه می نگریستی و از کمی ها و کاستی ها به راحتی میگذشتی چون باورداشتی که این زندگی رویایی را شیرین نگاه داشت و برای شیرین بودن آن باید از عیب ها گذشت.

اما همین که وارد زندگی مشترک می شوی شرایط کاملا تغییر میکند، اینجا دیگر صحبت از تحمل کردن نیست، اینجا صحبت از یک عمر زندگی است، اینجا خوبی و بدی،شیرینی و تلخی ها و زشتی ها و قشنگی ها درکنار همدیگر است. در دنیای دوستی محبوب تو خود را به شکل ایده آلی به تو ارایه می کرد اما در زندگی مشترک تو باید از او یاری ایده آل بسازی.

بهتر نیست به جای روی بردن به دوستی ها، در سایت همسریابی طوبی با تطبیق دادن روحیات تان به دنبال همسر ایده آل خود باشید.

دنیای دوستی، دنیای نیازهای عاطفی و نیازهای غریضی است. در این دنیا برای رسیدن به خواسته هایت باید محبوب و دوستدار خود باشی. اینجا رفع نیازهایت در ردیف اول اولویت های زندگیت می باشد، بنابراین خود را برای برآورده شدن نیازهای عاطفی یا دیگر نیازهای غریضی آماده میکنی.

در دنیای دوستی بین دختر و پسر نیاز های عاطفی و غریضی انسان در اولویت قرار می گیرند. پس حتما برای رسیدن به این آرزو ها باید مطلوب  دوست خود باشید تا برای رفع نیاز های اولیه شما اقدام شود.اما در زندگی مشترک با برآورده شدن این نیازها، مسائل دیگری در اولویت زندگی قرار می گیرند.ومردان براساس ساختار مغزی ونوع وظیفه ای که در طول تاریخ آفرینش بر عهده آنها گذاشته شده کار و موفقیت های اجتماعی خود را در راس همه امور قرار می دهند.اما زنان ایده آل ترین شرایط زندگی برای آنها زمانی بود که مرد مورد علاقه شان تنها به آنها فکر می کرد و هیچ چیز جز زن محبوب شان در اولویت کار آنان نبود.

تقریبا همه مردان برای آشنا شدن به روحیات زنان و تطبیق دادن روحیات خود با زنان مورد علاقه شان نیاز به کسب مهارت عشق ورزی دارند که این وظیفه اصلی هر زنی است که مرد مورد علاقه خود را درمهارت بیان احساسات درونی و عشق ورزی متبحر کند.او باید خود را به مرد مورد علاقه خود نزدیک تر کرده و به او بفهمانند که من یک زنم.


در ازدواج دائم در یک فضای کاملا منطقی قرار میگیریم و معشوق خود را با تمام واقعیت هایی که وجود دارد باید بپذیریم.در این نوع زندگی باید از خرد و اندیشه کمک گرفت و به خود و محبوبمان بفهمانیم که هر انسانی دارای معایب و محاسنی است.

1 دیدگاه در “دوستی های عاشقانه و تفاوت آن با زندگی مشترک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


یک + = 3